Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

GMINNE GRANIE WOŚP W MAŁYCH ŁUNAWACH

Po raz  13 WOŚP zagrała w Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Małych Łunawach. Impreza miała charakter gminny i jak zwykle nie zawiedli mieszkańcy Gminy Chełmno wraz ze wspaniałymi młodymi artystami. W tegorocznym graniu tańczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej ze Starogrodu, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Kolna oraz uczniowie z naszej szkoły, głównie ze szkolnego Koła Wolontariatu i zespołu Kogel Mogel.

Wszyscy prezentowali tańce o różnorodnym charakterze, zarówno przy muzyce klasycznej jak i współczesnej. Układy taneczne zostały przygotowane przez organizatorkę imprezy Krystynę Janowską oraz nauczycieli: Wiesławę Wypij i Renatę Piękoś. Podczas orkiestrowego grania odbywała się aukcja różnorodnych przedmiotów dostarczonych do szkoły z przeznaczeniem na ten cel. Były to: książki, zabawki, maskotki,  breloczki, chleby, vouchery, plecaki, pluszaki, poroże, koszulki z logo WOŚP.

Największe kwoty z licytacji otrzymano ze sprzedaży 4 koszulek (1170 zł), 3 ręcznie wykonanych świeczek ( 490 zł), za tę samą kwotę udało się zlicytować 6 bochenków chleba, vouchery: na wykonanie fryzury, 2x do studia fitness, zabieg pielęgnacyjny włosów, wykonanie koszulki z nadrukiem.

Drugim źródłem pozyskania sporej kwoty podczas WOŚP była praca wolontariuszy, którzy zorganizowali sprzedaż kawy i przygotowanych przez rodziców ciast w trakcie trwania koncertu. Pozatym można było przed i po koncercie nabyć różne przedmioty  używane.

Podczas grania zlicytowane zostały wyłącznie nowe różne artykuły, vouchery, chleby i poroże. Najwyżej została zlicytowana jedna z koszulek z tegorocznym logo WOŚP – za 650 zł.

Łączna kwota z orkiestrowego grania w Małych Łunawach to 7827,76 zł.

Tegoroczni wolontariusze: Jakub, Mateusz i Remek przekazali cały dochód do sztabu WOŚP w Chełmnie.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, rodzicom, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim gościom za zaangażowanie i udział
w 28 Finale WOŚP w Małych Łunawach.

Krystyna Janowska.