• Odwiedziło nas: 1119307

Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ODWIEDZA CHORYCH

9 lutego chętni uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole oraz przedstawiciele zespołu Kogel-Mogel wraz z opiekunkami Magdaleną Mikrut i Krystyną Janowską przy wsparciu pani Dagmary Nowak, udali się w „odwiedziny” do chełmińskiego szpitala w ramach obchodów Dnia Chorego. Odwiedzili podopiecznych Oddziału Rehabilitacji oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Nasz szkolny zespół zatańczył tańce: Dubi-dubi, Rock and Rolla, walca wiedeńskiego. Krzyś zagrał etiudę na saksofonie, a Wiktoria zachwyciła pokazem akrobatycznym. Pozostali wolontariusze poczęstowali wszystkich pacjentów i pracowników przygotowanymi dzień wcześniej rogalikami. Nie zabrakło łez wzruszenia zarówno ze strony osób znajdujących się na oddziałach jak i naszych wolontariuszy. Uczniowie poznali blisko stuletnią panią Genię, która nie kryła zachwytu nad tym, że przybyli młodzi ludzie chcą czynić dobro dla innych, a szkoła nie pozwala na to, żeby wychowywała ich ulica. Wszyscy zgodnie jej obiecaliśmy, iż powrócimy na setne urodziny.

Magdalena Mikrut