Imieniny: Bogny, Walerii

"KOLĘDNICY MISYJNI – DZIECIOM W SYRII I LIBANIE” konkurs na najbardziej pracowitą i wytrwałą grupę kolędniczą

Dnia 22 XII 2017 r. w godz. od 10.45 do 11.30 miała miejsce w naszej szkole prezentacja pt. „Kolędnicy Misyjni – Dzieciom w Syrii i Libanie”. Podczas prezentacji uczniowie z oddziałów „0” oraz z kl. I–III zaprezentowali swoje muzyczne zdolności związane ze śpiewem kolęd i pastorałek. Występ został uświetniony występem szkolnego chórku pod kierunkiem  panią Małgorzatą Hejmowską oraz tańcem, który przedstawił zespół Kogel Mogel pod kierunkiem pani Krystyny Janowskiej. W przedstawieniu wzięło udział 58 kolędników z 10 grup, którzy zaprezentowali się w swoich strojach kolędniczych. Za swój występ i piękne przebrania otrzymali oni drobne upominki, ufundowane na tę okazję przez sponsora.

Wcześniej uczniowie pod okiem pani Doroty Wawrowskiej przygotowywali się do występu biorąc udział przez kilka tygodni w konkursie ,,Na najbardziej  pracowitą i wytrwałą grupę kolędniczą”.

Uczniowie podczas prób, przeprowadzanych na przerwach, zbierały punkty za wykonanie wyznaczonych zadań: przyniesienie tekstu, piękne czytanie, znajomość roli na pamięć, zapamiętanie kolejności wypowiedzi.

Najlepsza okazała się ,,Grupa kolędnicza z Klamer”, która zebrała łącznie 90 punktów. W jej skład weszli następujący uczniowie:

1.  Nicola Limanowska kl. VI – 1. PASTERKA
  2. Patrycja Tajs kl. VII – 1. ANIOŁ
  3. Dominika Przysucha kl. VII – 2. ANIOŁ
  4. Tymoteusz Jakubowski  kl. IV a – KRÓL
  5. Zofia Zawadzka – 2. PASTERKA
  6. Sara Mikrut kl. IV a – OWIECZKA
  7. Zuzanna Mikrut  kl. II – MARYJA

Dyplom oraz nagrody w formie bombek (wykonanych i przekazanych  przez sponsora ) zostały wręczone podczas prezentacji  dnia 22 grudnia 2017r.

Dorota Wawrowska