NIEZWYKŁY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE - Siostra Dariana Jasińska z Kenii

W dniu 8 września 2017 r. gościliśmy misjonarkę pracującą w Kenii- Siostrę Darianę Jasińską. Pochodzi ona z Chełmna i już od 16 lat przebywa jako misjonarka poza granicami naszego kraju. Od samego początku aktywnie współpracuje z naszą szkołą, w której systematycznie prowadzone są różnorodne akcje charytatywne. W naszych szkolnych działaniach uwzględniliśmy również systematyczne akcje na rzecz misji prowadzonej przez Siostrę Darianę Jasińską m.in. ,,Adopcja na odległość” i ,,Znicz dla Misji”.

Spotkanie z zaprzyjaźnioną misjonarką odbyło się w piątek. Uczestniczyli w nim uczniowie w trzech grupach wiekowych oraz rodzice i nauczyciele. Podczas spotkania mogliśmy poznać ciężkie warunki życia dzieci z Kenii oraz owoce wieloletniej pracy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny i współpracujących z nimi wolontariuszy.

Siostra pracuje w Kenii jako pielęgniarka, ale trudne warunki sprawiają, że często musi wykonywać czynności, które w naszym kraju wykonują lekarze, położne czy inni pracownicy medyczni. Poza tym s. Dariana prowadzi tamtejszy ośrodek zdrowia, przedszkole i ośmioklasową szkołę podstawową. Obecnie przygotowuje się także do budowy domu dla osieroconych kenijskich dzieci.

Siostra bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy misyjnej, zarówno najmłodszym, jak i starszym uczniom naszej szkoły. Prezentowała przy tym slajdy, na których widniały zdjęcia tamtejszych dzieci, żyjących w bardzo trudnych warunkach. Pokazywała również zabawki, instrumenty muzyczne
i przedmioty codziennego użytku wykorzystywane przez tamtejszych mieszkańców.

Dzieci, nauczyciele i rodzice, poruszeni tym, o czym mówiła Siostra, mogły złożyć ofiarę do skarbonki na potrzeby prowadzonej przez nią misji. Dzięki ofiarności nas wszystkich udało się zebrać i przekazać  na ręce Siostry Dariany kwotę  916,79zł na rzecz misji.

Dorota Wawrowska