„ADOPCJA NA ODLEGLOŚĆ” dzieci z dalekiej Kenii w Kithatu

„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć!”.

„ADOPCJA  NA  ODLEGLOŚĆ”  dzieci z dalekiej Kenii w Kithatu

www.adopcja-kenia.blogspot.com

W 2006 roku odwiedziły nas siostry  z Afryki. Opowiadały naszym uczniom o życiu w Zambii. Parę lat później  gościliśmy siostrę Darianę,która pochodzi z Chełmna, a od wielu lat prowadzi misję w Kenii. Po jej opowiadaniach i relacjach o losie dzieci  oraz trudnych warunkach życia  postanowiliśmy przyłączyć się do akcji „Adopcja na odległość”. Wybraliśmy dwoje dzieci - Alex Koome i  Denis Mwiti, którzy urodzili się 25.07.2009 roku. W chwili adopcji byli półsierotami. Ich mama ciężko chorowała zarażona wirusem hiv, ojciec został uznany za zaginionego.

Uczniowie z SP Małe Łunawy pod kierunkiem pani Krystyny Janowskiej  zaadoptowali bliźnięta w styczniu 2011 roku. Od tej pory przesyłamy co roku  kwotę  zależną od ilości dzieci w naszej szkole. Jest 5 złotych od  każdego ucznia  w danym roku szkolnym dla kolegów z Afryki, aby im umożliwić  opiekę zdrowotną i naukę.

W ten sposób uczymy naszych wychowawnków troski o innych, wrażliwości,  a także pokazujemy jak pomagać drugiemu człowiekowi w bardzo prosty i skuteczny sposób.

Osobą zajmującą się od 2011 roku w/w adopcją jest  pani Krystyna Janowska.

Małgorzata Jakubowska-Siedlecka