DWUNASTE KOLĘDOWANIE MISYJNE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MAŁYCH ŁUNAWACH

,,Tym właśnie darem wiary i nadziei,

chcemy się z Wami dzisiaj podzielić.

Do wparcia misji w Tajlandii zaprosić,

bo i tam tez trzeba Ewangelię głosić…..”

(Fragment z występu dzieci)

DWUNASTE  KOLĘDOWANIE  MISYJNE

SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W  MAŁYCH  ŁUNAWACH

Dnia 28 grudnia 2016 r. już po raz dwunasty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Kolędowaniu Misyjnym organizowanym przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci. Tym razem poprzez swój trud i poświęcenie wspierali biedne dzieci mieszkające w Tajlandii.

W tegorocznym kolędowaniu wzięło udział 63 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Małych Łunawach. Kolędowali oni w 12 grupach kolędniczych i w ten sposób z kolędą na ustach, uśmiechem na twarzy wnosili ewangeliczne błogosławieństwo do okolicznych domów.

W pięknych przebraniach odwiedzili mieszkańców 6 miejscowości: Klamry, Nowawieś Chełmińska, Małe Łunawy, Wielkie Łunawy, Podwiesk i Dolne Wymiary.

Dzięki życzliwości Pani Dyrektor Małgorzaty Jakubowskiej-Siedleckiej, Księży Proboszczów z Wielkich Łunaw, Górnych Wymiarów i Fary-Chełmno oraz Państwa Sołtysów udało się przygotować mieszkańców okolicznych miejscowości do tego wydarzenia. Stąd w wielu domach dzieci doświadczyły ogromnej gościnności i czuły się naprawdę oczekiwane. Były przejęte niesieniem pomocy swoim rówieśnikom i starały się trafić z kolędą oraz krótkim przedstawieniem do wszystkich mieszkańców. Podczas kolędowania śpiewały, dzieliły się swoją radością choć czasem musiały pokonać duże odległości walcząc ze zmęczeniem.

W wyniku akcji udało się zebrać 2857 zł, które przesłano na potrzeby dzieci mieszkających w Tajlandii. Pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci zapewniają, że będą one przeznaczone przede wszystkim na ochronę życia tajlandzkich dzieci, na pomoc im w edukacji i chrześcijańskiej formacji.

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim dorosłym opiekunom, którzy dbali o bezpieczeństwo dzieci podczas kolędowania, podtrzymywali ich entuzjazm i poświadczali autentyczność akcji. Byli to: Pani Magdalena Mikrut, Pani Agnieszka Sikorska, Pani Dorota Jakubowska, Pan Henryk Kaźmierczak, Pani Małgorzata Pawlak, Pani Joanna Łoś, Pani Paulina Malenkowska, Pani Ewelina Jagodzińska, Pani Dorota Brzozowska, Pani Dorota Chodyna, Pan Mateusz Jażdżewski, Pani Anna Gróbska, Pani Dagmara Bożek, Pani Kinga Frączek, Pani Iwona Wiśniewska, Pani Joanna Sondej,  Pani Justyna Piasecka i Pan Leszek Kotapka.

W imieniu Koła Misyjnego

działającego przy Szkole Podstawowej