ŚWIĄTECZNY CZAS

,,KOLĘDNICY MISYJNI – DZIECIOM Z TAJLANDII”

,,NA NAJBARDZIEJ  PRACOWITĄ I WYTRWAŁĄ GRUPĘ KOLĘDNICZĄ”

Dnia 22 XII 2016 r. w godz. od 11.10 do 12.10 miała miejsce w naszej szkole prezentacja pt. ,,Kolędnicy Misyjni – Dzieciom z Tajlandii”. Prowadziła ją Monika Harłozińska oraz uczniowie z kl. V– VI. Podczas prezentacji uczniowie z Oddziałów Zerowych oraz z kl. I–III zaprezentowali swoje muzyczne zdolności związane ze śpiewem kolęd i pastorałek. Występ został uświetniony występem szkolnego chórku wraz z Panią Małgorzatą Hejmowską oraz tańcem, który przedstawił zespół Kogel Mogel pod kierunkiem Pani Krystyny Janowskiej.

W przedstawieniu wzięło udział 63 Kolędników Misyjnych z 12 grup, którzy zaprezentowali się w swoich strojach kolędniczych. Za swój występ i piękne przebrania otrzymali oni drobne upominki, ufundowane na tę okazję przez sponsora.

Wcześniej uczniowie pod okiem Pani Doroty Wawrowskiej przygotowywali się do występu biorąc udział przez kilka tygodni w konkursie ,,Na najbardziej  pracowitą i wytrwałą grupę kolędniczą”. Podczas prób, przeprowadzanych na przerwach międzylekcyjnych, zbierały punkty za wykonanie wyznaczonych zadań m. in. przyniesienie tekstu, piękne czytanie, znajomość roli na pamięć, zapamiętanie kolejności wypowiedzi.  Najlepsza okazała się ,,I grupa Kolędnicza z Podwieska”, która zebrała łącznie 51 punktów. W jej skład wchodzą następujący uczniowie:

1.  Julita Wysocka kl. VI – DZIECKO Z TAJLANDII
  2. Julia Kaczmarczyk kl. I – 1. ANIOŁ
  3. Kacper Gróbski kl. II b – PASTERZ
  4. Aleksander Bożek  kl. V – KRÓL
  5. Jadwiga Gróbska  kl. III a – MARYJA
  6. Jarek Hara  kl. V – KRÓL

Dyplom oraz nagrody w formie pięknych aniołków wykonanych jako rękodzieło

i ufundowanych przez sponsora zostały wręczone podczas prezentacji  dnia 22 grudnia 2016 r.

Dorota Wawrowska