„WARTO ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZE, BO DOBRO POWRACA…”,

„Warto zmieniać świat na lepsze, bo dobro powraca……”,

a „im więcej dajesz, tym więcej ci zostaje”

W ostatnim czasie nasza szkoła przyłączyła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, aby zanieść do czyjegoś domu pomoc, radość i wiarę w lepsze jutro.  Z bazy rodzin wybraliśmy 6 osobową rodzinę, która na co dzień boryka się z wieloma problemami i przeciwnościami losu. Rodzina ta zmaga się też z wieloma poważnymi chorobami, które występują u dziewczynek komplikując i utrudniając codzienne życie. Postaraliśmy się z całych sił, aby posłać do domu naszej wybranej rodziny rzeczy, które są dla nich bardzo potrzebne, które pomogą im stanąć na nogi. Zaangażowanie w akcję było bardzo duże. Upominki były przynoszone w coraz większych ilościach,  wielu ludzi okazało ogromne serce włożone w zrobienie paczki. Udało się zapakować około 50 paczek, w których była żywność, środki chemiczne, zabawki, garnki, pościele, ręczniki i wiele ubrań. Za wszystkie rzeczy i każdą okazaną pomoc z całego serca dziękujemy. Do akcji przyłączyły się również firmy: Adast, Marker, Decor-Art, szkolny sklepik HejMar, którym jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc. Wszyscy sprawiliśmy, że nasza rodzina poczuła się ważna, doceniona i zachęcona do zrobienia kroku w przód.

Nadszedł wyczekiwany weekend cudów. 10 grudnia zapakowaliśmy uzbierane rzeczy i wyruszyliśmy w drogę do naszej rodziny. Na miejscu po wniesieniu wszystkiego do malutkiego mieszkanka, w którym cały pokój był wypełniony prezentami, nadszedł czas na rozpakowanie upominków. Najmniejsza 3- letnia Lenka miała ogromną frajdę z rozdzierania papierów. Dzieci z ogromną ciekawością zaglądały do paczek. To były wyjątkowe i magiczne chwile, gdzie nie dało ukryć się wzruszenia widząc jak Lenka przytula plecaczek z lalką Barbie i mówi: „On będzie mój”. Pani Agnieszka niedowierzała temu co się dzieje i ze łzami w oczach dziękowała. Dziewczynki nie mogły się doczekać co zobaczą w następnej paczce. Najwięcej emocji wywarła na dzieciach i rodzicach paczka, w której znajdował się upominek dla każdego członka rodziny. Dziewczynki były przeszczęśliwe z otrzymanych lalek, książek. Julia, najstarsza córka, gdy odpakowała swój prezent powiedziała: ”O jeny!” , znajdowała się tam wymarzona przez nią prostownica do włosów.

To było wyjątkowe spotkanie pełne wzruszeń, radości i uśmiechu. Rodzina była przeszczęśliwa i jest ogromnie wdzięczna wszystkim za okazaną pomoc.

Rodzina składa serdeczne podziękowanie darczyńcom, czyli: uczniom naszej szkoły i ich rodzicom, całemu gronu pedagogicznemu, pracownikom obsługi, radzie rodziców oraz wszystkim zaangażowanym firmom i osobom prywatnym.

Pomaganie jest fajne!!!!!

opiekun akcji