AKCJA "ZNICZ DLA MISJI”

W niedzielę 30 października 2016r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji pt. ,,Znicz dla misji”. Uczniowie kl. IV–VI na zajęciach artystycznych przygotowywali znicze zdobione farbami do malowania na szkle lub lakierem do paznokci pod kierunkiem Małgorzaty Hejmowskiej. Do akcji włączyły się również dzieci z kl. I–III oraz z oddziałów 0, które wraz z rodzicami przygotowywały znicze w domu. Uczniowie uczestniczyli w sprzedaży zniczy w kościele w Wielkich Łunawach. Dziećmi opiekowała się w tym czasie Dorota Wawrowska.

Celem akcji było wsparcie misji w Kenii w Afryce, w której pracuje Siostra Misjonarka Świętej Rodziny – Dariana Jasińska.

Udało się zebrać 725 zł., które zostaną przesłane na pomoc dla dzieci misyjnych.

Dorota Wawrowska