Sobota, 2024-06-01

Imieniny: Gracji, Jakuba

SZTAFETA RODZINNA

20 września 2015r.   na Orliku w Kolnie zrealizowaliśmy jedno  z zadań Szkolnego Programu Profilaktycznego SP Małe Łunawy -  ,,Sztafeta Rodzinna" im Kamili Skolimowskiej.  Od rana słonko prześcigało się z ciemnymi chmurami deszczowymi, które skutecznie odstraszyły uczestników zabaw. Uczestnicy sztafety  zapoznani zostali z programem spotkania. Organizatorzy we współpracy z wolontariuszami przeprowadzili  sztafety  dla przybyłych rodzin strojach: szalach boa, czapkach, na rowerach, w okularach, z balonami. W pośpiechu przed kolejną falą deszczu, jury dokonało wyboru najlepszych  makiet młota lekkoatletycznego.  Wyróżniono 7 prac. Rozgrywki  ,,Sztafety Rodzinnej" (mimo kapryśnej pogody)- trwały.  Uczestnicy brali udział w:  tworzeniu łańcuchów ze spinaczy na czas,  sztafecie z kubeczkami, zbijance balonowej, zabawie w  chomika z cukierkami, ogonkach, kocykowej rzucance oraz innych grach i zabawach. W rozgrywkach umysłowo-sportowych do wykonania była układanka wyrazowa związana z życiem sportowym Kamili Skolimowskiej.

Zwieńczeniem wspólnej zabawy rodziców z dziećmi były upominki w postaci maskotek, breloczków, kubków, koszulek, maskotek, dyplomów, opasek itp. Konkurencje trwały  dwie godziny, była świetna zabawa połączona ze sportową rywalizacją. Wszyscy uczestnicy z uśmiechem,  zadowoleni opuszczali teren Orlika, mimo pogodowych kaprysów.

Krystyna Janowska