OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA

odbyły się w dniu 14.04.2015r.Tegoroczne hasło brzmiało  ,,Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym".  Klasa  IV przybliżyła  tematykę  przygotowując krótką  prelekcję na ten  temat. Podczas uroczystości gościliśmy rodziców-  po trzech przedstawicieli poszczególnych  klas.  Uroczystość uhonorował swoją obecnością   Wójt Gminy Chełmno Krzysztof  Wypij  oraz  przedstawicielka Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej Pani Iwona Szczuka. Nie mogło zabraknąć również  naszej  pielęgniarki szkolnej  Pani Hanny Białek.

Goście   wraz z Panią Dyrektor szkoły Małgorzatą Jakubowską - Siedlecką zasiadali w  jury. Komisja sędziowska oceniała wcześniej wykonane przez każdą  klasę  plakaty, umieszczając punkty na tablicy wyników.  Kolejnym etapem było wystąpienie klas z programem zdrowotnym w formie   inscenizacji, przedstawienia, prezentacji itp.

Poszczególne klasy prezentowały:

klasa IA - Witaminowe abecadło;

klasa IB -Zdrowie to skarb;

klasa II - Pan kotek był chory;

klasa III –Witaminki;

klasa  IV - Wróbelek Elemelek;

klasa V - Babajaga u dentysty;

klasa VI - Jeden z dziesięciu ,,Zdrowie".

Jury dokonało oceny  i przydzieliło punkty.  Kolejnym punktem programu obchodów  była  rywalizacja sportowo – umysłowa klas,   w których  brali  udział również  zaproszeni  rodzice. W potyczkach sportowych odbyło się: sadzenie ziemniaków, przewożenie dzieci na kocykach  przez rodziców, celowanie i wyłapywanie piłek workiem, wędkowanie. W rozgrywkach umysłowych do wykonania były dwie krzyżówki oraz puzzle.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia  w naszej szkole były  pełne emocji i zdrowej rywalizacji. W wyniku podsumowania rozgrywek   w klasach I-III  z wynikiem  70 pkt wygrała klasa II, natomiast w klasach IV - VI wygrali najmłodsi z tej grupy-  czwartoklasiści z wynikiem 68 pkt.

Wszyscy uczestnicy -   dzieci i dorośli  świetnie się  bawili, angażując się w wykonywanie zadań  dla dobra grupy. Zwieńczeniem wspólnej pracy był kanapkowy kinder poczęstunek oraz odbiór dyplomów i gratulacje dla zwycięzców.  Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wspólną zabawę i organizację tego dnia.

Przewodnicząca zespołu ds. profilaktyki

Krystyna Janowska