23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny, już  ósmy,   zagrała w Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Małych Łunawach  WOŚP . Impreza miała charakter gminny i jak zwykle nie zawiedli  mieszkańcy Gminy Chełmno  wraz ze  wspaniałymi  młodymi artystami. W tegorocznym graniu tańczyli uczniowie ze szkół : grupa Venus z Zespołu Szkół w Starogrodzie, duet z Gimnazjum Publicznego w Podwiesku, zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Kolna oraz  dzieci z naszej szkoły- klasa I, II, klasa V oraz Zespół Kogel Mogel . Wszyscy prezentowali tańce o różnorodnym charakterze, zarówno przy  muzyce klasycznej  jak i bardzo współczesnej. Układy taneczne zostały przygotowane przez organizatorkę imprezy Krystynę Janowską oraz nauczycieli Wiesławę Wypij, Renatę Piękoś. Łącznie zatańczyło 102 uczniów. Podczas orkiestrowego grania odbywała się aukcja różnorodnych przedmiotów dostarczonych do szkoły z przeznaczeniem na ten cel.

Były to : książki, zabawki,maskotki,  breloczki, malowane butelki, ręcznie haftowane obrazki, ozdoby na choinkę ,  orkiestrowa poduszka, ręcznie robione skarpety, świeczniki, oraz pieczony  przez jedną z mam – chleb. Największe kwoty z licytacji otrzymano za świeczniki i świeczki – 150 zł , poduszkę z serduszkiem WOŚP- 100 zł . Na terenie szkoły można było sobie zafundować masaż relaksacyjny, z którego dochód przeznaczony był w 100 % na orkiestrę. Całość zarobionych pieniędzy kwestowały    4 wolontariuszki, dając w zamian orkiestrowe serduszka. Efektem orkiestrowego grania   jest  3 700,07 zł, które zebrały wolontariuszki w puszkach. Wszystkie pieniądze zostały przekazane do sztabu WOŚP w Chełmnie. Składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia 23 Finału WOŚP w Małych Łunawach  serdeczne podziękowania.

Krystyna Janowska