PIERWSZY POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

1 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 "Liceum i Gimnazjum Chełmińskim" odbył się etap finałowy I Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego, w którym wzięło udział 48 uczniów z 6 gimnazjów oraz 10 szkół podstawowych z powiatu chełmińskiego. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, pogłębienie i poszerzenie zainteresowań językowych uczniów, motywowanie ich do nauki języka obcego, mobilizowanie młodzieży do samodzielnej i systematycznej pracy, poznawanie kultur krajów anglojęzycznych, popularyzacja języka angielskiego, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów, ich kultury, języka oraz odkrywanie talentów.

Pierwszy etap przeprowadzony został przez szkolną komisję konkursową w listopadzie. Polegał on na rozwiązaniu przez uczniów testu leksykalno-gramatycznego, opracowanego przez organizatorów. Troje najlepszych uczniów: Alicja Rapicka, Maja Margiel, Dorota Urtnowska zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu.

W finale, oprócz naszej szkoły, wzięły udział szkoły podstawowe z Brzozowa, Krusina, Unisławia, Grzybna, Starogrodu, Bruków Unisławskich, Lisewa, SP nr 2 i SP nr 4 z Chełmna; a także gimnazjalne z Papowa Biskupiego, Unisławia, Starogrodu, Podwieska, Lisewa, Gimnazjum nr 4 z Chełmna. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego, dostosowanego odpowiednio do umiejętności uczniów przewidzianych przez treści podstawy programowej kształcenia ogólnego. Najlepsi odebrali nagrody z rąk p. dyrektor Małgorzaty Giżyńskiej.

Nasza uczennica Alicja Rapicka otrzymała wyróżnienie.

Organizatorzy wskazali na bardzo wysoki poziom umiejętności językowych laureatów.

nauczyciel Anna Krukowska