DNI PRZYJAŹNI Z KSIĄŻKĄ W KL.0a

W związku z obchodzonym w kwietniu Światowym Dniem Książki i realizacją kręgu tematycznego „Strażnicy książek”, dzieci z kl.0a wybrały się do naszej szkolnej biblioteki, nie była to ich pierwsza wizyta, ponieważ są już czytelnikami, ale tym razem poznały pracę Pani bibliotekarki, która w ciekawy sposób opowiadała o bibliotece  i o zbiorach znajdujących się na półkach. W czasie realizacji tematów związanych z książką, przedszkolaki poznały etapy powstania książki, przeniosły się do zaczarowanego świata wierszy i do baśniowej krainy, projektowały własną okładkę do książki. Wyrabianie nawyku czytelniczego, zaszczepianie w dzieciach miłości do książki jako źródła wiedzy, zabawy i rozrywki, codzienne słuchanie literatury na zajęciach stało się naszym nawykiem.

Iwona Januszewska