LEKCJA SMORZĄDOWA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM

W dniu 24 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. VI,VII i VIII udali się do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na Kujawsko-Pomorskie Lekcje Samorządowe. Lekcja miała formę zajęć edukacyjnych o charakterze warsztatowym. Odbyła się one w sali obrad sejmiku województwa w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Uczniom została przybliżona idea samorządności terytorialnej i demokracji lokalnej oraz tożsamości regionalnej. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady funkcjonowania samorządu województwa, poszerzyli wiedzę o naszym regionie, wydarzeniach i postaciach z nim związanych, a także mieli okazję zobaczyć miejsce, w którym są podejmowane najważniejsze dla regionu decyzje. Sami również mieli okazję przeprowadzić obrady a także głosowanie w ważnej dla nich sprawie.

Monika Leeb