Imieniny: Hugona, Piotra

„CHEŁMIŃSKA LEGENDA W OCZACH LOKALNEGO PATRIOTY” - PROJEKT EDUKACYJNY REALIZOWANY W KL.8

Dnia 18 marca br. uczniowie kl. 8 – Maja Czajka, Maciej Cyganek, Ryszard Małecki oraz Antoni Drążek zakończyli pracę nad projektem edukacyjnym oraz zaprezentowali efekty własnej pracy całej społeczności szkolnej. Celem projektu była interpretacja „Legendy o niewidomym pastuszku i cudownym źródełku” w postaci przekładu intersemiotycznego – komiksu w wersji polskiej i angielskiej wraz z oprawą muzyczną. Całość została opracowana w formie bloga. W ramach projektu uczniowie podjęli następujące działania:

1. Wybór chełmińskiej legendy.
2. Przeprowadzenie wywiadu z założycielem Kapeli Chełmińskiej, uzyskanie zgody na wykorzystanie utworów muzycznych z płyty „Od wsi do wsi” jako ścieżki dźwiękowej w projekcie.
3. Opracowanie komiksu w formie polsko – angielskiej.
4. Dokumentowanie przebiegu pracy za pomocą wpisów na blogu, zamieszczaniu zdjęć, filmów.
5. Prezentacja efektów pracy.
6. Podsumowanie, wnioski, sugestie.

Projekt ten podkreśla przynależność do Małej Ojczyzny, jaką stanowi nasz region – Ziemia Chełmińska, znajdująca się w woj. kujawsko-pomorskim. Efekty pracy zostały zgłoszone w konkursie Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych – XIV edycja.

Link do projektu http://legendachelminska.pl

Opiekunowie projektu: