MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI, ŚWIĘTO LICZBY PI

12 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki i Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowując plakaty zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi liczby Pi. Młodsze dzieci prezentowały plakaty o tematyce „Matematyka królową nauk” oraz  „Matematyka w życiu codziennym”. Tego dnia przeprowadziliśmy kilka konkursów matematycznych i wyłoniliśmy mistrzów.

Mistrzem Sudoku została Jagoda Gruszczyńska z klasy 5

Mistrzem układania kostki Rubika- Piotr Manerowski z klasy 6

Mistrzem łamigłówek i zagadek logicznych- Radosław Zakrzewski z klasy 6

Mistrzem rachunków- Ksawery Korczak z klasy 7

Mistrzem Tabliczki Mnożenia- Antoni Drążek z klasy 8

Wszystkich zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Święto Matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia. Obchody święta liczby Pi dostarczyły wszystkim dużo dobrych emocji i świetnej zabawy.

Ewa Świerczyńska