SPRZĄTAMY ŚWIAT

Uczniowie w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższe otoczenie szkoły oraz plac zabaw. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady zbierały śmieci. Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej odpowiedziały, że papierów, zakrętek, kawałków szkła itp..
Naszej akcji przyświecało motto: „Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda”. To wpajajmy maluchom od najmłodszych lat.

Iwona Januszewska

Sprzątanie Świata w naszej szkole

W dniach16-18 września br.  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w 23  edycji  akcji „Sprzątania Świata”, która w tym roku opatrzona została mottem „Podaj dalej…drugie życie odpadów”.  Głównym przesłaniem akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji oraz minimalizowanie odpadów.  Każdej klasie został przydzielony teren w otoczeniu szkoły. Podczas sprzątania uczniowie używali ochronnych rękawiczek, a śmieci zbierali do dużych, foliowych worków. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, zebrano kilkanaście worków różnych odpadów, wśród których przeważały papier i plastik.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by w pełni korzystać z jej uroków.

Zbigniew Jabłoński