Otwórz gowę, włącz myślenie

Uczniowie naszej szkoły poznali fascynujący świat nauki, przede wszystkim zaś fizyki. Kampania, która była przeprowadzona w naszej szkole ma promować działania badawczo-rozwojowe dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podczas szkolnych pokazów młodsi uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. wybuchającą mąkę, znikającą szklankę oraz doświadczenia z kulą plazmową. Dla starszych przygotowano prezentacje z zakresu widzenia przestrzennego oraz odbicia i załamania światła.

Celem warsztatów było przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży do własnych poszukiwań, a także do rozwijania swojej kreatywności. Zaplanowane doświadczenia są proste - tak aby dzieci mogły same odtwarzać je w domu. Mimo to ich finał często bywa zaskakujący i spektakularny. Dzięki temu uczniowie mogli przekonać się, że nauka wcale nie musi być nudna.

Warsztaty przeprowadzone podczas kampanii Otwórz głowę, włącz myślenie to próba pokazania dzieciom, że nauka jest obecna w ich najbliższym otoczeniu, a eksperymentowanie z nią otwiera całkiem nowe możliwości i kształtuje ciekawość świata.