14.10.2014

„… A kiedy staniemy u rozstajnych dróg

I ciężko nam będzie w niejednej chwili,

Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług.

I wytrwamy – jak ci, co kiedyś nas uczyli..”

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia on powstanie Komisji Edukacji Narodowej , która była pierwszym ministerstwem oświaty w Polsce i Europie. Dlatego też 14 października uczniowie spotkali się wraz z rodzicami na uroczystości ze wszystkimi pracownikami szkoły, by podziękować im za pracę, poświęcenie, serce, miłość i zaangażowanie wkładane w  wychowanie i nauczanie. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wierszem złożyli najlepsze życzenia Pani Dyrektor, Panu Wójtowi, nauczycielom i pracownikom administracji oraz obsługi. Każdy pracownik otrzymał  z życzeniami wyrażonymi  słowami poezji  piękny  kwiat.

Z  okazji tej  podniosłej chwili   Rada Rodziców  złożyła dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły serdeczne  życzenia i podziękowania,  a  na ręce Pani dyrektor  wyjątkowy, śliczny   bukiet kwiatów.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor skierowała słowa do  wszystkich wychowawców i  nauczycieli  aby umieli zabierać uczniów w niekończącą się podróż poznawania świata, aby wnosili odmianę w życie ludzi, z którymi się stykają, aby wierzyli w to czego uczą i w tych, których uczą.

Magdalena Mikrut