UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

14.10.2014

Dnia 14 października 2014 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wśród przybyłych gości byli rodzice pierwszaków, a także Wójt Gminy Chełmno pan Krzysztof Wypij.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów. Uczniowie ślubowali pilnie się uczyć, dbać o dobre imię szkoły, być dobrymi kolegami. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły  oficjalnie przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do szkoły.

Pani dyrektor Małgorzata Jakubowska-Siedlecka dokonała pasowania dużym ołówkiem.

Na tę wyjątkową uroczystość pierwszaki, wraz ze swoimi wychowawczyniami, przygotowały wspaniałą część artystyczną. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki. Swoim występem udowodnili, iż są godni miana ucznia klasy pierwszej.

Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci, z rąk pana Wójta, otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Rada Rodziców, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie z klasy drugiej i trzeciej przygotowali drobne upominki. Cukierkami i przyborami szkolnymi obdarował dzieci także pan Wójt.

Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce oraz jak najlepszych ocen na pierwszym świadectwie.

wychowawczyni klasy Ib

Danuta Jabłońska