Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

6-LATEK W SZKOLE

Dziecko dojrzałe do pójścia do szkoły chce się uczyć, rozwijać swoje zainteresowania, dowiadywać się nowych rzeczy. Interesuje je otaczający świat i zjawiska w nim zachodzące.

Najważniejsze umiejętności, które ma zdobywać uczeń: czytanie, myślenie matematyczne, myślenie naukowe, komunikowanie się, sprawne posługiwanie się nowymi technologiami informatycznymi i komunikacyjnymi, wyszukiwanie, selekcjonowanie i krytyczna analiza informacji, rozpoznawanie własnych potrzeb edukacyjnych.

Edukacja wczesnoszkolna ma stopniowo i możliwie łagodnie przeprowadzić dziecko z kształcenia zintegrowanego do nauczania przedmiotowego.

Po ukończeniu pierwszej klasy uczeń powinien znać wszystkie litery alfabetu, odczytywać krótkie teksty, wiedzieć czym jest wyraz, sylaba, głoska, samodzielnie pisać.

Pierwszoklasiści będą poznawać cyfry i zapisywać nimi liczby, odejmować i dodawać, ustawiać przedmioty pod względem ich rozmiaru, tworzyć rozmaite zbiory i starać się za pomocą prostych matematycznych prawideł rozwiązywać życiowe sytuacje, np. wydawać resztę po zrobieniu drobnych zakupów, odmierzać odpowiednią ilość płynu, rysować linie o wskazanej długości.

Rodzicu chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.