• Odwiedziło nas: 1119104

Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

ABC WYCHOWANIA DZIECKA

W dniu 12 listopada 2013r. na spotkaniu z rodzicami Pani Helena Ratka-Fejtko - prawnik, pedagog i autorka  programu „ABC wychowania dziecka” przedstawiła 10 fundamentalnych zasad wychowania dziecka.

Autorka odwołała się do wypracowanych i sprawdzonych przez pokolenia wskazań wychowawczych, potwierdzonych również przez nauki: dydaktykę i psychologię wychowania. Cały program  opiera się na słowach wybitnego znanego  pedagoga i wychowawcy Janusza Korczaka „Na wychowanie składają się ważne czynniki jak: wiedza, doświadczenie, zdrowy rozsądek, dużo cierpliwości i wyrozumiałości oraz bardzo dużo miłości”.

Słowa, które skierowała Pani Fejtko do rodziców i pedagogów były przepełnione troską i serdecznością o dziecko.

ABC wychowania dziecka - prezentacja

Małgorzata Jakubowska-Siedlecka