MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

Chociaż za oknem jesień i śniegu nie widać, to  jednak w naszej szkole zagościł już świąteczny nastrój.

Piątego grudnia, zgodnie z tradycją, witaliśmy Świętego Mikołaja. Dotarł On do naszej szkoły nie na saniach, ale wskoczył na dużej piłce. Czekali na Niego wszyscy: od najmłodszych do najstarszych i wszyscy skrycie marzyli o mikołajkowym upominku. Aby zasłużyć na prezenty, uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Po występach Mikołaj osobiście wszystkim dzieciom wręczył paczki ze słodyczami. Niektóre z nich podchodziły do naszego gościa z nieukrywanym lękiem. Było przy tym dużo radości i śmiechu.

Świętemu Mikołajowi pomagały pracowite Śnieżynki w osobach mam z Rady Rodziców, gdyż sam nie dałby rady dostarczyć wszystkich paczek.

Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła wiele radości nie tylko uczniom, ale także wszystkim pracownikom szkoły.

Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi i już teraz zapraszamy do nas w przyszłym roku.

Danuta Jabłońska