MAGICZNE ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Andrzejki to dla wszystkich dzieci wyjątkowy dzień. To czas czarów, wróżenia, przepowiadania co stanie się w niedalekiej przyszłości. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci z oddziałów „Biedronki” i „Pszczółki” zebrały się w jednej sali, aby zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. W wielkim skupieniu słuchały opowieści na temat tradycji andrzejkowych wróżb. Wszystkie dzieci poznały imię ukochanej/ukochanego przebijając serca z imionami. Wspólnie wypowiadane zaklęcia i czarodziejska różdżka sprawiły, że przedszkolaki były bardzo zaangażowane do zabawy. W taki właśnie sposób zaczarowaliśmy butelkę, która wskazywała dzieciom zawody, które mogą wykonywać w przyszłości. Moneta wrzucana do studni miała spełnić najskrytsze marzenia. Największym zaskoczeniem było czarodziejskie, niezwykłe  pudełko. Dzieci umieściły w nim swoje prośby o prezenty do Mikołaja. Po wspólnych czarach z zastosowaniem różdżki i magicznego zaklęcia prośby zamieniły się w cukierki.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły nam wiele radości.

Natalia Kolasińska