JEDZ MARCHEWKI SUROWE, BO SĄ SMACZNE I ZDROWE

W dniu  25 października 2016 roku w naszej szkole było bardzo pomarańczowo! Tego dnia w ramach zadań z  Programu Profilaktyki obchodziliśmy MARCHEWKOWY DZIEŃ propagujący zdrowy styl życia.

Rodzice i dzieci  szkoły wykazali się niezwykle pomysłowymi kreacjami.

Na najciekawiej przebraną klasę rodzice wybrali dzieci z oddziału 0b, a najpiękniejszy strój marchewkowy w szkole zaprezentował Jakub Tomaszewski z klasy 2a.

Podczas tego dnia rozstrzygnięto także konkursy :  na najdłuższą marchewkę oraz najbardziej fantazyjną. Najdłuższa miała ponad 40 cm długości i ją przyniosła Edytka Małecka z klasy 2b. Najbardziej fantazyjną marchew zaprezentował Wojtek Lepianka  także z klasy 2b (na załączonych zdjęciach).

Marchewkowy dzień nie mógł się odbyć bez degustacji pysznych potraw. Rodzice każdej klasy przygotowali dla dzieci marchewkowe dania: ciasta, babeczki, surówki, soki, a nawet grilowaną marchewkę, a  każde dziecko schrupało na drugie śniadanie  surową  zdrową marchewkę.

Mamy nadzieję, że spożycie marchewek, dzięki takim dniom jak ten, zdecydowanie wzrośnie.

Lidia Harłozińska