PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ

W czwartek, 13 października  br. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas, której odbyło  się  ślubowanie klasy pierwszej. Uroczystość prowadziły: Zuzanna Narolska i Wanessa Szocińska. Przybyłych  gości, nauczycieli, rodziców i uczniów powitała Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowska-Siedlecka, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły i emerytom życzenia oraz  przeczytała list napisany przez mgr Halenę Rata- Fejtko - prawnika i pedagoga z Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu. List pokazał zebranym jak pomoc drugiemu człowiekowi jest ważna i jakie przynosi efekty w wychowaniu. Pani Ratka-Fejtko napisała, że szkoła wdraża w życie wszystkie  ważne idee dotyczące wychowania i wrażliwość na drugiego człowieka. W liście opisana została pomoc szkoły przez lata dla Pani Amalii. Działania, które podejmuje nasza szkoła w wychowaniu przy wspólnej działalności Pani Dyrektor, nauczycieli, rodziców i uczniów, sprostały  wyzwaniu i byliśmy dla Babci Amalki naprawdę bliscy i pomocni.

Ważnym punktem obchodów  Święta Edukacji  było uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Wychowawczyni klasy pierwszej  p. Lidia Harłozińska wspaniale przygotowała maluchy, by zaprezentowały swoją wiedzę i zdolności artystyczne.  Dzieci  po raz pierwszy wystąpiły jako  uczniowie przed całą szkołą i rodzicami oraz gośćmi. Moment pasowania był bardzo podniosły. Wszyscy zebrani powstali , a na salę wprowadzono  sztandar Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Małych Łunawach. Uczniowie klasy pierwszej stojąc powtarzali za wychowawczynią słowa przysięgi:  by być dobrym uczniem, sumiennie spełnić swoje obowiązki, być dobrym kolegą i dbać o dobre imię szkoły.  Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Następnie Wójt Gminy Chełmno Krzysztof Wypij  wraz z Panią Dyrektor wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy.  Po części oficjalnej Pan Wójt  na ręce wychowawczyni pani Lidii Harłozińskiej przekazał upominki dla uczniów klasy pierwszej oraz  złożył życzenia nauczycielom  i pracownikom oświaty z okazji ich  święta.

Na zakończenie uroczystości uczniowie pod opieką pani Angeliki Macury zaprezentowali krótką scenkę „z życia nauczyciela”, która umiliła  czas  obecnym. O oprawę muzyczną, jak zwykle śpiewająco zadbała pani Małgorzata Hejmowska  wraz z zespołem wokalnym.

Cała uroczystość była wyjątkowa dla całej szkoły, a szczególnie  dla uczniów klasy pierwszej.

Angelika Macura