UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/16

Oficjalnie 24 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2015/2016 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Społeczność naszej szkoły uroczyście zakończyła kolejny rok nauki. Dla uczniów klasy VI było to zarazem pożegnanie ze szkołą podstawową. Podczas części artystycznej padły takie słowa:

„Już szmat drogi przebytej za nami

bardzo długi, więc żegnać się trzeba .

Stąd pójdziemy każdy w inną stronę,

gdzie wskazówek i drogowskazów już nie ma.

Cały ciężar naszego życia

spocznie teraz na naszych ramionach”.

Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, życzyła też zebranym udanych, bezpiecznych i długich wakacji. Wyraziła nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły i w następnym roku szkolnym, z jeszcze większą ochotą na nowo podjąć trud nauki.

Uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali stypendia, srebrne tarcze oraz  nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

Wszyscy rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali z rąk  Pani Dyrektor listy gratulacyjne  oraz podziękowania za współpracę w minionym roku szkolnym. Zostały też wręczone nagrody za 100% frekwencję. Na tę uroczystość przybył również Wójt Gminy Chełmno Krzysztof Wypij, który złożył gratulacje wszystkim uczniom i wręczył nagrodę specjalną dla Seweryna Dzięcioła za najwyższy wynik sprawdzianu klasy szóstej z języka angielskiego , tj. 100% ilość punktów.

Po  uroczystej ceremonii zakończenia roku szkolnego 2015/2016 uczniowie udali się do swoich sal  lekcyjnych na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa i pożegnali się życząc udanego wypoczynku.

„Pora schować plecaki, odłożyć książki. Zacznijmy cieszyć się wakacjami - czasem wypoczynku, wycieczek i wypraw w nieznane! Radujcie się zachłannie wakacjami, abyście we wrześniu wrócili do szkoły naładowani zapałem i energią do poznawania świata.”

Dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny.
Życzymy miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

Małgorzata J.-Siedlecka

oraz wychowawca klasy VI