Kalendarium

Niedziela, 2024-05-05

Imieniny: Irydy, Tamary

BIEG NA ORIENTACJĘ 2016 R.

Dnia 22 czerwca 2016 roku tradycyjnie uczniowie naszej szkoły brali udział w biegu na orientację. Była to już VIII  edycja Biegu Terenowego „W Dolinie Dolnej Wisły”. Głównym celem biegu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tej rzadkiej, ale pięknej dyscypliny sportu. W tym roku w biegu brali udział także uczniowie z Gimnazjum w Podwiesku. Na starcie stanęło 5 drużyn z naszej szkoły i 3 drużyny gimnazjalistów pragnących sprawdzić się w czytaniu mapy oraz orientacji w terenie. Trasa biegu, przygotowana przez pana Zbigniewa Jabłońskiego, wyznaczona została w lesie, w pobliżu leśniczówki Wabcz.

Uczestnicy biegu zostali wyposażeni w mapy i karty startowe, a ich zadaniem było pokonanie trasy i odnalezienie pięciu, a w przypadku gimnazjalistów-siedmiu, punktów kontrolnych. Wśród gimnazjalistów pierwsi trasę pokonali: Arnold MALENKOWSKI, Patryk MATUS i Bartosz LIMANOWSKI. Drużyna w składzie: Kamil KWAPIS, Adrian TAJS i Patryk URBAŃSKI okazała się najlepszą z naszej szkoły. Drugie, nagrodzone, miejsce zajęli:  Tomasz DOBRZYŃSKI, Dariusz WYSOCKI i Radosław MOKRZYCKI. Zwycięzcy biegu otrzymali upominki rzeczowe, a wszyscy słodki poczęstunek. Dziękujemy panu leśniczemu Michałowi ROBERTOWI za pomoc w zorganizowaniu biegu i gościnę.