WYPRAWA KLAS I-III DO CIECHOCINKA

Dnia 7 czerwca 2016 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnej wycieczce do Ciechocinka. Wycieczka podzielona była na część turystyczną i rekreacyjną. Na miejscu czekała na nas Pani przewodnik, która pokazała nam ciekawe miejsca, takie jak: Tężnie, Park Zdrojowy, fontanny „Jaś i Małgosia” i „Grzybek”, a także Zegar Kwiatowy. Po części turystycznej pojechaliśmy na „Rancho pod Olszyną”, gdzie czekało na nas wiele innych atrakcji. Najbardziej cieszyliśmy się z jazdy konnej. Duże zainteresowanie wzbudził  konkurs strzelecki.

Interesująca była również interaktywna ścieżka edukacyjna. Dzieci miały okazję sprawdzenia swojej odwagi i umiejętności przy wejściu do Konia Trojańskiego. Kolejną atrakcją wycieczki była pieczenie kiełbasek na ognisku, które w tym otoczeniu smakowały wyjątkowo. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa na drewnianym tematycznym placu zabaw.

Na zorganizowanej wycieczce dzieci aktywnie spędziły czas, ucząc się przez zabawę oraz dokonując zakupu pamiątek. Miały możliwość poznania ciekawych miejsc oraz poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Nasi uczniowie szczęśliwi wrócili  do domu.

Bernadeta Janowska