WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO MYŚLĘCINKA

Dnia 02.06.2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedronki” i „Pszczółki” udały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej przedszkolaków. Podczas podróży autobusem dzieciom dopisywał dobry humor. W wycieczce brali udział niektórzy rodzice, którzy pełnili rolę opiekunów. Dbali o bezpieczeństwo jak i dobre samopoczucie dzieci. Wszystkie przedszkolaki wprost nie mogły się doczekać, kiedy będziemy na miejscu.

Najpierw udaliśmy się do miejsca, w którym mogliśmy podziwiać ptaki. Ogromne zainteresowanie wzbudził paw, który pokazał nam swój piękny, rozłożony ogon. Mogliśmy poobserwować zwierzęta żyjące w Polsce, a zwłaszcza te, które trudno jest zobaczyć w naturze, chociażby ze względu na ograniczony zasięg występowania lub nocny tryb życia. Zobaczyliśmy około 750 zwierząt. Przedstawicieli 171 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów i bezkręgowców. 38 gatunków zwierząt egzotycznych. 60 gatunków przedstawicieli rodzimej fauny, które są objęte ścisłą ochroną. Odwiedziliśmy także Zoo – Dziecięce, gdzie mogliśmy zobaczyć takie zwierzęta jak: królik domowy, kura, koza, owca, świnka karłowata, żółw czerwonolicy i kuc szlachetny. W centralnej części ogrodu zobaczyliśmy piękny staw z wyspą, który zamieszkiwały ptaki wodne. Największe zainteresowanie wzbudziły małpy, wydry, strusie, zebry, niedźwiedź i tygrys. W Akwarium Terrarium podziwialiśmy liczną kolekcję krajowych gadów, płazów i ryb. Wiele radości przyniosła zabawa na placu zabaw. Wszystkie dzieci z wycieczki wróciły z zakupionymi pamiątkami.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na stałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola.

wychowawca oddziału 0b

Natalia Kolasińska