UCZYMY SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE

W dniu 5 maja 2016r. gościliśmy w szkole  ratownika medycznego Bartosza Tomczaka , który przeprowadził warsztaty dla uczniów klas I - III z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednym z najciekawszych dla uczniów, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały wykonywać masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dzieci dowiedziały się również, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc i co najważniejsze , jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

Było to niezwykle ważne spotkanie, gdyż uwrażliwiło uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyło im wiedzy, dzięki której mogą kiedyś uratować czyjeś życie.

Danuta Jabłońska