KLASA V NA BIWAKU W STAROGRODZIE

W dniu 22.04. 2016r. o  godzinie 18,00 uczniowie klasy V udali się do Zespołu Szkół w Starogrodzie, gdzie spotkali się z rówieśnikami tutejszej szkoły.  Piątoklasiści  z opiekunami przygotowali zakres działań, które w ciągu dwóch dni realizowali. W programie były: zabawy terenowe, ognisko, dyskoteka. Przygodę rozpoczęliśmy   podchodami po przepięknych terenach ,,Góry Zamkowej”  pokonując niezliczone ilości stopni, wykonując  20 zadań, które należało udokumentować, między innymi: policzyć cegły w murze, wejść do sklepu i dowiedzieć się jak długo prosperuje, ułożyć dziesięciostrofowy wiersz o biwaku, zbadać jakie drzewa rosną w sadzie, naśladować zwierzęta domowe, policzyć pieńki w parku, grzyby w ogródku, zapisać rejestrację  autobusu szkolnego, wykonać taniec i inne ruchowe zadania, zmienić buty lewy na prawą i odwrotnie, zapisać rymowankę itp.  Przy ognisku, podczas pieczenia  kiełbasek drużyna pościgowa i uciekająca  sprawdziła wykonanie zadań.  Wszyscy jednomyślnie potwierdzili, że wypoczynek czynny na łonie budzącej się z wiosną przyrody to super sposób na miłe spędzenie czasu.

Wychowawca kl V

Krystyna Janowska