OBCHODY DNIA ZIEMI

Dnia 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach  Dnia Ziemi. W tym dniu wszyscy powinniśmy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Punktem kulminacyjnym tego dnia był przemarsz uczniów przez wieś z kolorowymi transparentami. Hasła widniejące na transparentach mówiły o niebezpieczeństwach jakie grożą naturalnemu środowisku ze strony człowieka oraz wyrażały troskę o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi.

Tego dnia także uczniowie prezentowali napisane wcześniej „Listy do Ziemi”, w których promowali gospodarkę niskoemisyjną i działania proekologiczne przeciwdziałające niskiej emisji.

Uczniowie klasy VI brali udział w Gminnej Olimpiadzie Ekologicznej, której głównym celem było promowanie wiedzy i postaw proekologicznych.

Postanowiliśmy wszyscy, że będziemy zmieniać swoje codzienne przyzwyczajenia z korzyścią dla zdrowia i naturalnego środowiska.

Zbigniew Jabłoński