OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA

Dnia 7 kwietnia 2016 r. na 4 i 5 godz. lekcyjnej odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia pod hasłem ,,Pokonać cukrzycę”. We wspomnianym wydarzeniu wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Gościliśmy również wójta Gminy Chełmno – pana Krzysztofa Wypija oraz naszą szkolną pielęgniarkę – panią Hannę Białek.

W obchody Dnia Zdrowia wprowadziła nas pani dyrektor Małgorzata Jakubowska-Siedlecka  wyjaśniając uczniom na czym polega choroba zwana cukrzycą. Później uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane wcześniej plakaty oraz hasła dotyczące zdrowia.

Dzięki konkursom i konkurencjom sportowym uczniowie mogli czynnie uczestniczyć w poznawaniu zagadnienia związanego z cukrzycą oraz trochę się odprężyć.

Dodatkową atrakcją Dnia Zdrowia okazał się pokaz mody przygotowany przez uczniów, ich rodziców i wychowawców poszczególnych klas. Łącząc aspekt zdrowego stylu życia z ochroną środowiska  przygotowali oni piękne ubrania z materiałów, które w opinii większości z nas nadawałyby się tylko na śmietnik. Pomysłowość i sposób przygotowania ubrań przerosły najśmielsze oczekiwania, a efekt pracy uczniów i ich rodziców budził spore zainteresowanie.

Warto zaznaczyć, że podczas naszej imprezy uczniowie mogli spożyć smaczne, zdrowe  i pięknie podane sałatki, które przygotowali wraz z rodzicami. Natomiast na końcu wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zdrowe upominki w formie jogurtów pitnych.

Zespół ds. Profilaktyki

Krystyna Janowska