BĄDŹMY UWAŻNI! BĄDŹMY OSTROŻNI!

7 listopada  2014 r. dyrektor szkoły  Małgorzata Jakubowska-Siedlecka mając na względzie bezpieczeństwo uczniów zorganizowała szczególną akcję w SP Małe Łunawy. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawczyń zaprezentowali kolegom z oddziałów 0, klas II i III  przedstawienie “Bądźmy uważni! Bądźmy ostrożni!” z wykorzystaniem Mini Miasteczka Ruchy Drogowego zakupionego przez Starostwo Powiatowe w Chełmnie.

Temu niecodziennemu spotkaniu edukacyjnemu towarzyszyli szczególni goście: Wójt Gminy Chełmno Krzysztof Wypij, Starosta Powiatu Chełmińskiego Wojciech Bińczyk oraz  Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Mirosław Elszkowski. Każdy z gości skierował  kilka praktycznych porad pod adresem zebranych.

Mini Miasteczko Ruchu Drogowego zostało również wykorzystane do praktycznych pokazów poruszania się pieszych na drogach w asyście policjanta kierującego ruchem. Najmłodsi uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda skrzyżowanie ulic, jak wyglądają znaki i sygnalizatory drogowe.

Policjant z Komendy Powiatowej  Policji  w Chełmnie zaprezentował  znaki i sygnały jakie daje uczestnikom ruchu drogowego stojący policjant na jezdni.

Mini Miasteczko Ruchu Drogowego od tej pory będzie służyć dzieciom najmłodszych klas w szkołach podstawowych  naszego powiatu w zdobywaniu praktycznych umiejętności poruszania się pieszych po drogach.

Opiekun akcji

B. Janowska