„WIELKANOCNE CUDA” - PROJEKT EDUKACYJNY W KL. 0A

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, pełen nadziei i radości. Dlatego warto w tym okresie przybliżyć dzieciom polskie tradycje i zwyczaje związane z tym świętem. Dzieci z kl.0 starannie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. W tygodniu poprzedzającym święta był realizowany projekt edukacyjny "Wielkanocne cuda ”. W sali przedszkolnej powstał kącik wielkanocny, w którym dzieci umieściły różne ozdoby wielkanocne, prace konkursow oraz wiosenne kwiaty. Przedszkolaki w ramach projektu wykonały piękne praca plastyczne, które ozdobiły salę i korytarz. Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach o tematyce wielkanocnej, utrwalały wiadomości na temat tradycji i obyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Był to czas radosny i mile spędzony w świątecznej atmosferze.

Iwona Januszewska