• Odwiedziło nas: 1120706

SPOTKANIE Z AMBASADOREM MISTRZOSTW EUROPY MASTERS

W ciągu ostatniego tygodnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Uczniowie brali udział w zajęciach mających na celu promowanie zdrowego stylu życia. Dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie ma dostęp do opieki zdrowotnej, jak również poszanowanie praw pacjenta na całym świecie. Punktem kulminacyjnym obchodów Światowego Dnia Zdrowia było spotkanie z Ambasadorem Mistrzostw Europy Masters panem Karolem Górnym. Pan Karol Górny z ogromnym zaciekawieniem opowiadał uczniom o tym jak zmienił swoje życie. Z dotychczasowego piłkarza stał się biegaczem odnoszącym sukcesy na skalę światową. Przedstawił uczniom swój plan dnia, który jest obfity w liczne treningi. Zachęcał uczniów do uprawiania sportu, do wiary w siebie i swoje możliwości oraz do poszukiwania własnej pasji i spełniania swoich marzeń. Ważnym elementem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie bogate w substancje odżywcze. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali filmy przedstawiające zawody, na których Pan Karol Górny sięgał wielokrotnie po złoty medal. Podczas spotkania uczniowie nagradzali naszego gościa gromkimi brawami. Mogli zobaczyć odzież i obuwie, w których pan Karol Górny trenuje oraz występuje podczas zawodów. Ogromne zainteresowanie wzbudziły przywiezione medale. Po części teoretycznej uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie wzięli udział w rozgrzewce prowadzonej przez z panią Krystynę Janowską i pana Karola Górnego. Następnie przyszedł czas na to, na co uczniowie czekali najbardziej, czyli na wyścigi z Ambasadorem Mistrzostw Europy Masters. Pani Dyrektor Małgorzata Jakubowska – Siedlecka serdecznie podziękowała panu Karolowi Górnemu za przybycie oraz wręczyła podziękowanie i namalowaną podobiznę sportowca. O zdrowiu można mówić dużo, jednak spotkanie z osobą, która własną postawą promuje zdrowy tryb życia, zachęca i motywuje do uprawiania sportu jest nieocenione.
Bardzo dziękujemy panu Karolowi Górnem za ciekawe zajęcia, upominki oraz ogromne zaangażowanie w rozwijanie pasji sportowych naszych uczniów. Tym samym życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej.

Natalia Halicka