• Odwiedziło nas: 1120787

WYCIECZKA KLAS 1-3 DO CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY W TORUNIU

Dnia 9 kwietnia 2024 r. uczniowie z klas I-III wyjechali na wycieczkę do Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY w Toruniu. Była to wyprawa edukacyjna, podczas której uczestnicy zwiedzali kolejne piętra muzeum. Na każdym piętrze znajdowały się elementy i konstrukcje do doświadczeń z różnych dziedzin nauki: techniki, fizyki, chemii, biologii. Możliwość doświadczania nauki zachęciła i zmotywowała do licznych zabaw. Dzieci miały prawdziwy ,,młyn” na widok nowych możliwości. Ciężko było się decydować, przy których bazach nauki na dłużej się zatrzymać. Dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom, przekonali się, że każdy może odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy. Po intensywnym zwiedzaniu wystaw, uczniowie udali się na zasłużony posiłek do McDonald's. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

Bernadeta Janowska