ADOPCJA NA ODLEGLOŚĆ - LIST OD SIOSTRY DARIANY

Minął rok 2020 i z nowym rokiem dzieci 4 stycznia wróciły do szkoły. Jak wspomniałam wcześniej klasa 8 rozpoczęła trzeci semestr, który zakończyła egzaminem państwowym,
i obecnie czekamy na wyniki .W tym miesiącu klasy 4 szkoły średniej piszą egzaminy końcowe, wiec osoby które mają w adopcji dzieci w klasie 4 szkoły średniej, pod koniec kwietnia młodzież powinna zakończyć naukę w szkole średniej. Pozostałe klasy powinny rozpocząć 3 i ostatni semestr roku szkolnego 8 maja. Niestety w obecnej chwili sytuacja w Kenii bardzo się pogorszyła. Ilość osób zarażonych wirusem wzrasta bardzo szybko. Ja również jestem już po przechorowaniu, na szczęście czuje się dobrze w tym momencie. Kolejny raz większe miasta zostały zamknięte a wraz z nimi szkoły. Mamy nadzieje ze do 8 maja może sytuacja się poprawi i dzieci będą mogły wrócić do szkól.   Dla wielu z nich nauka w szkole to nie tylko kwestia edukacji ale również możliwości żywienia, gdzie w przypadku zamkniętych szkol sytuacja w domach może być bardzo trudna.

Wielu z Was czeka na wiadomość o dzieciach, zdjęcia, wyniki itd.  Największą pomocą w tym wszystkim jest Ewa która z dobroci serca co roku kupuje sobie bilet do Kenii, i po przylocie ogarnia sprawę listów i zdjęć. Niestety poprzedni rok ani ten obecny nie pozwolił Ewie na przylot, mamy nadzieje ze może we wrześniu się uda jeśli tylko sytuacja się unormuje. Ze zdjęć i listów udało mi się  przygotować klasę 8 oraz dzieci ze szkół średnich. Dzieci
z Centrum oraz z Day care wysłane były zdjęcia. Dodatkowe informacje były wysłane do osób u których sytuacja dzieci się zmieniła z różnych względów, przerwania szkoły, zmiany miejsca zamieszkania itp. Planuje przylot do Polski w maju, gdzie wszystko zależy od sytuacji pandemii i możliwości lotów.  Czas pokaże a ja mam nadzieje ze Ewa będzie u nas we wrześniu i wtedy razem damy rade wysłać wszelkie oczekiwane zdjęcia, listy i informacje.

Dziękuje bardzo za zrozumienie i nieustanną pomoc. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierajmy się modlitwa, dobrym słowem i nadzieją ze będzie lepiej.

Sr Dariana Katarzyna Jasińska